1. Objevte Toyotu
  2. Novinky
  3. Novinky pro profesionály: Obří elektro dodávka i hybridní Hilux

Novinky pro profesionály: Obří elektro dodávka i hybridní Hilux

Proace je nejprodávanějším modelem od Toyoty v Česku, a tak stávající i budoucí zákazníky jistě potěší zpráva, že nabídka užitkových vozů je teď nejširší, co kdy v historii japonské automobilky byla. Přibyl totiž Proace Max, Hilux s hybridním pohonem a čistě elektrický pohon už je standardem. A stávající verze dodávky Proace, ale i menšího Proace City dostaly novou, modernější tvář. Zdá se, že je tedy ideální čas vaše podnikání zase trochu inovovat.

Nové ztvárnění přední části vozů Proace s čistšími povrchy zdůrazňuje příslušnost ke značce Toyota a vytváří nesmazatelný první dojem. K ještě výraznějšímu vzhledu přispívají nejnovější full-LED světlomety a litá kola.

V moderních interiérech zaujmou nová provedení volantu i nejnovější prvky palubní výbavy včetně plně digitálních displejů a moderních systémů infotainmentu s vestavěnou navigací a bezdrátovou konektivitou přes Apple CarPlay a Android Auto.

Přidanou hodnotou v každodenním provozu jsou on-line služby, které budou od zahájení prodeje k dispozici pro všechny výbavové linie vozů Proace.

Elektrické provedení se stalo samozřejmostí

V souladu s multi-technologickým přístupem značky Toyota k dosažení uhlíkové neutrality se všechny modely Proace nabízejí i jako bateriové elektromobily s nulovými výfukovými emisemi, a to bez jakýchkoli negativních dopadů na praktičnost nebo spolehlivost.

Toyota nabízí elektrifikovaná provedení modelů v rámci celé produktové řady Toyota Professional, čímž dokládá svoji snahu poskytovat zákazníkům možnost volby z cenově dostupných a praktických vozů k urychlení dnešního tempa snižování emisí CO₂ s perspektivou úspěšného přechodu k budoucí bezemisní mobilitě.

Všechna vozidla řady Toyota Professional jsou vybavena nejnovějšími technologiemi Toyota Safety Sense s cílem usnadnit řízení a posílit jistotu za volantem.

Nekonečné možnosti Toyoty Proace Max

Toyota Proace Max je určená do náročných provozních podmínek a současně je největším zástupcem řady Toyota Professional. Je k dispozici v šesti konfiguracích včetně dvou variant rozvorů, tří různých délek a tří výšek karoserie pro maximální všestrannost v praxi. V největším nabízeném provedení disponuje v dané třídě největším nákladovým prostorem o objemu 17 m³.

Nakládku a vykládku usnadňují zadní dveře s plnou výškou a praktický čtvercový vstupní otvor s nízkým prahem k usnadnění přístupu. Poprvé v rámci značky se dveře otevírají v úhlu 270 stupňů pro maximální využitelnost nákladového prostoru po stranách a snadný přístup do kabiny.

Nejnovější bateriová technologie přináší výhodné cestování s nulovými emisemi a praktickým dojezdem až 420 km (podle metodiky WLTP).

Podvozková platforma zároveň usnadňuje přestavby v souladu s nekompromisními standardy kvality od Toyoty. Vůz je tak k dispozici jako jednostranný nebo třístranný sklápěč se sklopnými bočnicemi včetně volitelných provedení kabiny Chassis Cab (šasi) a Platform Cab.

Proace a Proace City s novým vzhledem

Všestranné modely Proace a Proace City prošly modernizací zaměřenou na vzhled i nejnovější technologie, ať už v užitkovém provedení nebo v osobní verzi, vždy s důrazem na nejrůznější praktická řešení.

Užitková verze Proace přichází s nejlepší nabídkou pohonů v dané třídě a v elektrifikované variantě s nejnovější technologií baterií druhé generace, která prodlužuje dojezd o 20 km na maximálních 350 km. Proace dále nabídne suverénní přepravní schopnosti s objemem až 6,6 m³ a v dané třídě nejvyšším užitečným zatížením až 1400 kg. V osobním uspořádání Proace Verso se do vozidla pohodlně vejde až devět cestujících.

Klíčovou výhodou praktického modelu Proace City jsou mimořádné přepravní schopnosti, ať již pro náklad nebo cestující. Díky chytrému využití místa je u užitkové verze k dispozici 4,4 m³ s užitečnou hmotností až 1000 kg (v závislosti na pohonu). Nejnovější bateriová technologie pro elektromobily znamená v dané třídě skvělý dojezd 330 km, což je o 50 km víc oproti současné generaci. U všech vozů v užitkovém provedení se do první řady pohodlně usadí tři osoby, všestranné možnosti převozu cestujících nabízí sedmimístná osobní verze Proace City Verso.

Kultovní Hilux nyní jako hybrid

Produktovou řadu Toyota Professional obohacuje nový pick-up Hilux Hybrid 48V, jehož výhodou je nižší spotřeba paliva a vylepšené jízdní schopnosti společně s nekompromisními schopnostmi na zpevněných i nezpevněných cestách.

Hilux Hybrid 48V kromě legendární odolnosti a spolehlivosti vylepšuje odezvu na pokyny od plynového pedálu, nabízí lineární zrychlení a chlubí se lepšími terénními schopnostmi díky hladší akceleraci při zdolávání náročného terénu, resp. rekuperačním brzděním ve sjezdech. Vylepšené jízdní schopnosti doprovází mimořádná tažná kapacita a nosnost, konkrétně 3500 kg, resp. 1000 kg (stejně jako u předchůdce).

Rekordní prodeje

Vylepšená produktová nabídka Toyota Professional potvrzuje nasazení značky v oblasti užitkových vozů – v roce 2022 činily prodeje 119 000 vozidel, přičemž letos by Toyota mohla zaznamenat nový prodejní rekord. A to přitom ještě není všechno – další podrobnosti o produktech a službách Toyota Professional budou odhalí Toyota Kenshiki Forum 2023 už za pár týdnů.

Ke splnění cíle by měly pomoci také zákaznické služby, které zahrnují konkurenceschopné financování a pojištění, záruky a asistenční služby poskytované společnostmi Toyota Financial Services, KINTO a Toyota Insurance Services. Další výhodou bude dostupnost náhradních vozů k zajištění stoprocentní mobility všech zákazníků.

Zákaznické zkušenosti od nákupu vozidla po celou dobu jeho vlastnictví pak zajistí nově budovaná centra Toyota Professional, disponující odbornými znalostmi užitkových vozidel včetně servisního zázemí.

Další zajímavosti ze světa Toyota v magazínu Toyota Life